Atrakcje w Dziwnowie

Dziwnów swoją popularność zawdzięcza głównie znakomitej lokalizacji. Znajduje się nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim, zaraz obok wyspy Wolin. Sprawdza się znakomicie jako miasto wypadowe, ale również samo w sobie posiada mnóstwo atrakcji. Jedną z nich jest nadmorski park miniaturek i kolejek. W dużym, pięknym parku znajdziemy miniatury sporej ilości latarni morskich z wybrzeża Morza Bałtyckiego w skali jeden do dziesięciu i repliki parowozów, lokomotyw oraz wagonów kolejowych. Lokomotywy wydają efekty dźwiękowe, a podczas jazdy wypuszczają z komina spore ilości dymu, co wygląda bardzo widowiskowo. Dodatkowo wszystkie trasy kolejowe są bogate w dworce, zwrotnice, semafory i mosty. Wszystko jest idealnie odwzorowane.

Jest to znakomite miejsce, szczególnie dla dzieci. Rodzice mogą odpocząć w znajdującej się w parku kawiarni. Wstęp jest płatny i kosztuje od 13 do 16 złotych, natomiast dla dzieci do lat czterech znajdujących się pod opieką dorosłych wstęp jest darmowy.

Ogromną atrakcją Dziwnowa jest most zwodzony. Każde otworzenie mostu i przepływanie statków odwzorowanych na pokłady pirackie wzbudza ogromne zainteresowanie turystów, którzy zbierają się tłumnie w okolicy. Most został zbudowany w latach 50. XX wieku. Co ciekawe, most zagrał w jednym z odcinków serialu "Czterej pancerni i pies". Oczywiście jak przystało na nadmorską miejscowość znajdują się tutaj rejsy wycieczkowe. Będąc w Dziwnowie dobrze wybrać się w rejs po Morzu Bałtyckim albo okolicznych zbiornikach wodnych. Przystań dla pasażerów, z której wypływają statki wycieczkowe "Victoria" oraz "Korsarz" znajduje się przy Wybrzeżu Kościuszkowskim. Statki te są odwzorowaniem okrętów pirackich poprzez panującą na nich atmosferę, muzykę oraz sam wygląd statku. Będąc na nich mamy wrażenie, że płyniemy prawdziwym okrętem pirackim. Jeśli chodzi o bazę noclegową to mimo, że Dziwnów nie jest największym miastem to miejsc noclegowych jest bardzo dużo, standard noclegów jest bardzo wysoki a ceny dość niskie w porównaniu do innych okolicznych miejscowości. Nawet jeśli chcemy zwiedzać okolicę a nie sam Dziwnów, miasto nadaje się znakomicie na miejscowość wypadową.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>