Cykliczne Władysławowo

Cyklicznie odbywające się imprezy, to integralna część każdej turystycznej miejscowości. Zrzeszają one swoich miłośników, jak również dają im powody do powrotów w kolejne wakacje. Podobnie jest również we Władysławowie, gdzie każdego roku, regularnie odbywa się kilka wydarzeń kulturalnych. Najbardziej popularnym z niech są Letnie Koncerty Organowe i Kameralne – mają one miejsce w każdy wakacyjny czwartek. Te, posiadające ogromną rzeszę fanów imprezy, skupiają muzyków z całego świata. Pierwszy taki koncert odbył się już w 1973 roku przy udziale Eugeniusza Brańki oraz proboszcza Witolda Stańczyka. Trzeba jednak przyznać, że są to wydarzenia przewidziane raczej dla dorosłych wczasowiczów. Rzadko kiedy młodsze dzieci zachwycają się tego typu muzyką.
Władysławowo jednak nie zapomina o swoich najmłodszych gościach i to właśnie dla nich ma zaplanowane takie wydarzenia, jak cykliczny program animacyjny, mający miejsce kilka razy w tygodniu. W ubiegłe wakacje spotkania z dziećmi odbywały się w poniedziałki, środy i piątki. W dniach tych dla dzieci przewidziane są wszelkiego rodzaju gry i zabawy przy udziale wykwalifikowanych animatorów kultury. Warto przyjrzeć się tym wydarzeniom bliżej, jeżeli udajemy się na upragniony urlop z małymi dziećmi, które nie będą czerpały tyle radości z odpoczynku na plaży, co my.
Kolejnym corocznym wydarzeniem, o którym nie sposób nie wspomnieć jest, znany doskonale miłośnikom rybołówstwa, Festiwal Dorsza. Jest to co prawda impreza płatna, jednak chętnych nigdy nie brakuje. W cenie uczestnictwa, organizatorzy oferują noclegi, wyżywienie i wspólne wędkowanie. Czymże bowiem byłyby nadmorskie wakacje bez zapachu wędzonych, lub pieczonych na grillu świeżo złowionych ryb, bez zapachu słonej wody i tej przejmującej, nastrojowej ciszy nadmorskiego krajobrazu nocą.
Jeżeli mamy chęć wziąć udział w którymś z cyklicznych wydarzeń tego, obdarzonego niepowtarzalnym klimatem nadmorskiego miasta, musimy pamiętać, że w dniach, w których się one odbywają zawsze będzie dużo trudniej o komfortowe noclegi (tutaj). Władysławowo dysponuje co prawda ogromną bazą wszelkiego rodzaju hoteli, pensjonatów i kwater prywatnych, jednak musimy się liczyć z tym, że o rezerwację będzie trzeba się postarać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>