Imprezy cykliczne w Chałupach

Chałupy tak naprawdę tylko wydają się być całkowicie odrębną miejscowością, znajdującą się na Mierzei Helskiej. Tak naprawdę jest to w kwestii administracyjnej część Władysławowa>>{https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82awowo}. Mimo to, jednak rezerwujemy noclegi w Chałupach >>{http://meteor-turystyka.pl/noclegi,chalupy,0.html}, bo wiemy że zawsze w tym miejscu, jak i również w okolicach, możemy liczyć na bardzo wiele atrakcji. Dlatego właśnie baza noclegowa jest rzeczywiście mocno rozwinięta. Jeśli cenimy sobie wszelką aktywność, pomijając już leżenie na plaży, jak i również kąpanie się w morzu, a nawet korzystanie z uroków sportów wodnych, prędzej czy później zaczniemy poszukiwać różnych atrakcji w postaci imprez oraz wydarzeń kulturalnych, z których będziemy mogli z powodzeniem korzystać.

Może rzeczywiście w samych Chałupach nie mamy co liczyć na wiele imprez, jednak wystarczy przenieść się do centrum Władysławowa, który niemalże przez cały sezon bardzo mocno tętni życiem. Jeżeli kogoś interesuje nocne niebo, to z powodzeniem może wybrać się do Chłapowa, ponieważ tam funkcjonuje planetarium, w którym regularnie puszczane są rozmaite atrakcje. Dla osób, które szukają prawdziwej kulturalnej uczty, już od wielu lat organizowane są Letnie Koncerty Organowe i Kameralne imienia E. Brańki. Ponadto właśnie tutaj odbywa się Letnia Scena Muzyczna, na której występują znane polskie zespoły. Jeśli wybierzemy się nieco na wschód to dotrzemy do Jastarni. A tam możemy załapać się na dni Węgorza. Chyba zatem nikogo nie musimy już przekonywać, że będzie rzeczywiście bardzo smacznie i interesująco.

Pamiętajmy, że z Chałup również bardzo blisko mamy na Hel. Tam już do tradycji zalicza się Międzynarodowy Letni Festiwal Kultury i Sztuki. Zatem ponownie mamy niebywałą okazję do tego, żeby nakarmić swoje potrzeby kulturalnymi wydarzeniami, niekoniecznie uciekając się w mniej ambitne formy rozrywek. Oczywiście warto mieć na uwadze, że przez cały czas odbywają się również różne sportowe rozgrywki, niemalże na całym wybrzeżu. Są w Chałupach zawody Fort Kite Cup, w którym udział biorą Kite-surferzy. Natomiast całkiem niedaleko, czyli we Władysławowie można załapać się na liczne turnieje w siatkówce plażowej. Na pewno takich emocji nie dostarczymy sobie nigdzie indziej, jak właśnie nad naszym polskim Bałtykiem. Po prostu warto tu być przez cały sezon wakacyjny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>