Kościół Szymona i Judy Tadeusza w Czarnej Górze

Sakralne zabytki cieszą oczy turystów na terenie całej Polski, ale warto im się oczywiście bliżej przyjrzeć i dowiedzieć na ich temat nieco więcej informacji. Z tego też względu ludzie chętnie udają się na wycieczki po całej Polsce, aby takie budowle sakralne podziwiać. Warto wybrać w takiej sytuacji nocleg w Czarnej Górze (meteor), gdzie znajduje się uroczy kościół Szymona i Judy Tadeusza. Kryje on w sobie wiele tajemnic.
Kościół ten jest niewielki, a powstał on na przełomie XVII oraz XVIII wieku. W skład kościoła wchodzi prezbiterium, nawa oraz charakterystyczna wieża, którą bardzo dobrze widać. Jest ona znakiem rozpoznawczym tej świątyni. Największą atrakcją we wnętrzu są z kolei znajdujące się tam ołtarze z okresu baroku. Są one naprawdę piękne i bardzo estetyczne, warto im się przyjrzeć i poznać ich historię. W ołtarzu znajduje się też specjalnie zaprojektowana figurka Matki Boskiej, przed którą ludzie bardzo chętnie się modlą.  Pod kątem religijnym i architektonicznym nie ma on sobie równych w najbliższym regionie. Jest to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Czarnej Górze.

Kościół z biegiem lat został oczywiście odrestaurowany, dlatego w dzisiejszych czasach prezentuje się naprawdę okazale. We wnętrzu zawiera w sobie wiele elementów z dawnych lat, które są kojarzone z epoką baroku. Znajduje się tam także zbiór narzędzi rolniczych, który stale jest poszerzany, więc decydując się na noclegi w Czarnej Górze na pewno każdy będzie z tego powodu bardzo zadowolony. Ta baza noclegowa spełni oczekiwania wszystkich turystów. Znaleźć można tam także dawne przedmioty gospodarcze, więc miejsce to pełni różnorakie funkcje, z którymi warto się dokładniej zapoznać. Można to zrobić w towarzystwie doświadczonego przewodnika, który opowie zainteresowanym o tym kościele.

Kościół Szymona i Judy Tadeusza (wikipedia) to najciekawsza atrakcja religijna w Czarnej Górze. Z tego też względu miejsce to jest chętnie odwiedzane zarówno przez osoby młode, jak i te starsze. Dla starszych ludzi jest to niesamowite przeżycie na długie lata. W kościele na uwagę zasługują zwłaszcza barokowe elementy, których jest sporo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>