Międzykulturowy wypoczynek w Świnoujściu

Odwiedzając Świnoujście wartą uwagi atrakcją jest promenada transgraniczna. Powstała ona w wyniku współpracy Polski i Niemiec i łączy dwa miasta – Świnoujście oraz Heringsdorf. Spacer promenadą to prawdziwa przyjemność. Jest to doskonale przemyślana konstrukcja licząca około czterech kilometrów, sztucznie oświetlona na całej swojej długości. Są rozdzielone pasy dla pieszych i dla rowerzystów, więc nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne wypadki z rowerzystami podczas spaceru. Wzdłuż promenady jest sporo ławeczek, na których można usiąść i podziwiać polskie morze. Oprócz spaceru, również przejdziemy lekcję historii. Przy promenadzie umiejscowione są tablice informacyjne na temat historii tego miejsca oraz roślinności i zwierząt regionu. Kiedyś przejście to było zamknięte z wiadomych przyczyn, ale teraz po wprowadzeniu strefy Schengen można swobodnie przemieszczać się po promenadzie do obu krajów.

Wart dodania jest fakt, że promenada została doceniona w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich”. Kandydatów było kilkaset, więc osiągnięcie miejsca na podium to naprawdę ogromny sukces. Pozostając przy temacie spacerów i promenad, warto znaleźć trochę czasu na spacer przedwojennym bulwarem spacerowym. Jest to jedno z niewielu nadmorskich miast, które oferują turystom spacer promenadą. Wzdłuż promenady możemy skorzystać z wielu atrakcji. Spacer umilają nam częste występy artystów, możemy skorzystać z ofert wielu restauracji i kawiarni. Kiedyś promenada była w złym stanie, a jej odrestaurowanie było jedną z najdroższych inwestycji miasta, ale całkowicie się opłaciło. Wygląda ona teraz fenomenalnie, przypomina przedwojenną, bulwarową historię. Znajduje się tam również muszla koncertowa. Podczas wakacji promenada i muszla koncertowa są kulturalnym centrum miasta. Jednak to nie koniec atrakcji – w nocy możemy wybrać się do fontann sztucznie podświetlanych. Daje to przepiękny, bajeczny efekt. Dla dzieci jest to znakomita frajda, a dla dorosłych piękny widok podczas romantycznego spaceru umilający rozmowę. Bardzo blisko promenady również usytuowane są ogromne apartamentowce przyciągające wzrok. Są bardzo piękne i wkomponowują się w zabudowę miasta. Świnoujście to naprawdę znakomity wybór na nocleg i wakacyjny odpoczynek (my noclegi znaleźliśmy na meteorze), wiele jest miejsc do spacerowania i miłego spędzenia czasu.

One thought on “Międzykulturowy wypoczynek w Świnoujściu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>