Najstarszy rower w Łodzi

Łódź to piękne miasto które szczyci się charakterystyczną architekturą, bogatą ofertą muzeów oraz niecodziennym  miejscem, gdzie podziwiać można rower mający ponad 100 lat. W centrum Łodzi przy ulicy Kilińskiego, pan  Czesław Pacholec prowadzi serwis rowerowy. Ale nie jest to zwykły serwis. To jest miejsce gdzie nie tylko można wypożyczyć i naprawić swój rower, ale także podziwiać ponad 100 letni bicykl Wicher. Jest to jeden z najstarszych zachowanych rowerów w tych okolicach. Został on produkowany od 1910 roku przez firmę Wicher, była to polska firma produkująca motocykle i rowery prowadzona przez Władysława Sierpińskiego. Firma Wicher powstała pod koniec XIX wieku. Była to jedna z najstarszych i najprężniej działających firm rowerowo-motocyklowych w Polsce. W Łodzi można także posłuchać kilku historii, które mówią o tym, że to właśnie w tym mieście mieszkali potomkowie słynnego Sierpińskiego, który zaczął produkcję tak wspaniałych rowerów.

Nie każdy wie, że Wicher, to drugie imię jakie dostał rower. Pierwsze brzmiało Sokół. Rower Wicher wyposażony jest w calowy łańcuch, dwie drewniane obręcze na kołach. Jest to atrakcja na skalę światową. Właściciel serwisu rowerowego dostał go w prezencie i zaczął go pokazywać swoim klientom. Rower zyskał taką popularność, że do dnia dzisiejszego turyści odwiedzający miasto wstępują do pana Czesława by go podziwiać. Będąc w Łodzi warto zajrzeć nie tylko do serwisu Pana Czesława, ale także odwiedzić inne części miasta i atrakcje. Najlepiej jest pozostać w Łodzi na kilka dni i skorzystać z bogatej oferty noclegowej (wejdź na Łódź noclegi na Meteorze ) by spokojnie zwiedzać to intrygujące miasto. Obejrzenie roweru Wicher jest obowiązkowym punktem wycieczki do Łodzi. Rower Wicher to zdobywca złota na wystawie w Paryżu. Niejeden klient chciał kupić sobie rower, który wisi w sklepie pana Czesława. Ale sam właściciel serwisu nie chce nikomu go oddać. Jest to nie tylko zwykły rower bez hamulców, ale także atrakcja, dla wszystkich którzy interesują się jednośladami. Dla miłośników dwóch kółek to miejsce na pewno będzie dobrym pomysłem na rozpoczęcie łódzkiej eskapady.

2 thoughts on “Najstarszy rower w Łodzi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>