Niezapomniany wypad do Mikoszewa

Od czasu do czasu warto wyjechać z domu i udać się w ciekawe rejony Polski. Szczególnie polecane dla turystów jest województwo pomorskie, a głównie tereny położone nad Morzem Bałtyckim. Co roku, te miejsca odwiedzają miliony turystów i to nie tylko latem, ale także o każdej innej porze roku. Nad morzem można wspaniale wypocząć, w otoczeniu natury i pięknych krajobrazów. Jest wiele interesujących miejscowości, jeśli jednak ktoś szuka cichego i spokojnego miejsca, to powinien się zainteresować malutką wioską rybacką Mikoszewo. Leży ona w gminie Stegna, po wschodniej stronie ujścia przekopu Wisły. Ludzie, którzy postanawiają w tym miejscu spędzić swój urlop, mogą liczyć na ciszę i spokój, które to miasteczko charakteryzują.

Dużym atutem tej miejscowości jest to, że posiada ona połączenie promowe z miejscowością Świbno. Poza tym, przebiega też tu szlak kolei wąskotorowej, która prowadzi do Nowego Dworu Gdańskiego i Sztutowa. Wioska ta ma bardzo długą historię, bo pierwsze wzmianki o niej pochodzą aż z XIII wieku. Przez bardzo długi czas była to spokojna wioska rybacko-rolnicza, dopiero od niedawna jest znana jako małe letnisko turystyczne. To co rzuca się w oczy w tej miejscowości, to czysta i nieskalana niczym natura. Utworzono tutaj nawet Rezerwat Mewia Łacha, w którym można na żywo obejrzeć rzadkie gatunki ptactwa wodnego. Jest to miejsce na długie, spokojne spacery, na uprawianie joggingu czy nordic walkingu. W miasteczku tym jest też strzeżona plaża i kąpielisko letnie, gdzie można spędzić miło czas, gdy pogoda dopisuje. Jeśli zapragniecie zobaczyć większe miasto bogate w ciekawe zabytki, to śmiało możecie udać się na wycieczkę do Gdańska. Leży on w niedalekiej miejscowości od Mikoszewa.

Mikoszewo ma w ofercie wiele noclegów w atrakcyjnej cenie. Szczególnie domki letniskowe cieszą się tu niebywałą popularnością. Baza noclegowa oferuje też kwatery prywatne i gospodarstwa agroturystyczne, gdzie można nie tylko przenocować, ale też pojeździć konno czy spędzić aktywnie czas na podwórku. Ceny za noclegi są tu dosyć tanie, szczególnie jeśli porówna się je do tych w dużych kurortach turystycznych. Dlatego warto wziąć pod uwagę tę miejscowość, planując dłuższy urlop nad morzem. Zwłaszcza jeśli wybieramy się na wczasy większą grupą, z rodziną czy z przyjaciółmi, wówczas takie tanie noclegi pozwolą na duże oszczędności. A zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne rzeczy na wakacjach.

3 thoughts on “Niezapomniany wypad do Mikoszewa

  1. Można w takim razie spędzić wakacje w Mikoszewie z perspektywą obejrzenia innych miasta.

  2. @affini w Mikoszewie jest wspaniale, z pewnością nie będziesz chciała opuszczać tego miejsca.

  3. Ja bardzo miło zawsze spędzam czas w Mikoszewie, chociaż ostatnio pojechałem na nocleg do Świnoujścia i też było fantastycznie

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>