Położenie turystyczne Mielna

Nadmorskie Mielno to znane polskie letnisko, które każdego roku odwiedzają liczni goście, nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Wioska ta posiada wszystko to, co powinna posiadać każda miejscowość wypoczynkowa. A jej głównym i bezspornie największym atutem jest świetne położenie.

Administracyjnie rzecz biorąc Mielno położone jest w województwie zachodniopomorskim (przed rokiem 1998 w województwie koszalińskim), powiecie koszalińskim i gminie Mielno. Ale najważniejszym faktem jest to, że Mielno leży nad Bałtykiem, a co więcej w samym środku najczystszego fragmentu Wybrzeża Bałtyckiego. Od południowego-zachodu wieś graniczy natomiast z jeziorem Jamno. Pod względem geograficznym Mielno jest zlokalizowane w megaregionie Pozaalpejska Europa Środkowa, prowincji Nizina Środkowoeuropejska, podprowincji Pobrzeże Południowobałtyckie, w makroregionie Pobrzeże Koszalińskie, w mezoregionie Wybrzeże Słowińskie. Wybrzeże Słowińskie rozciąga się od Kołobrzegu po Karwię. W krajobrazie tego mezoregionu dominują wydmy nadmorskie, bagna i jezioro przybrzeżne. Region ten jest raczej słabo zaludniony, z niewielką liczbą większych miast. Precyzyjniej rzecz ujmując Mielno leży na początku mierzei, która oddziela wody jeziora Jamno od wód Morza Bałtyckiego. Pobyt w Mielnie to wypoczynek nad morzem i nad jeziorem jednocześnie, a to daje wiele możliwości atrakcyjnego spędzenia czasu. Ot chociażby, gdy woda morza jest jeszcze zbyt chłodna na kąpiele, woda w jeziorze może być już odpowiednio ciepła. Jezioro jest też dobrym miejsce do nauki wszelkich sportów wodnych, warunki są zbliżone do tych panujących na morzu, ale jezioro jest jeziorem płytkim i zdecydowanie bezpieczniejsze niż Bałtyk. Jezioro Jamno jest też bardzo popularne wśród wędkarzy, którzy mają tu swe ulubione miejsca do łowienia.

Dzięki tak dogodnej lokalizacji wioska od lat jest znaną miejscowością turystyczno-letniskową, a na urlop w Mielnie (baza z noclegami kliknij) decydują się zarówno miłośnicy leniwego wypoczynku na plaży, jak i amatorzy sportów wodnych czy zapaleni wędkarze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>