Popularna miejscowość nadmorska – Chłopy

Pomorze jest chętnie odwiedzane przez turystów przez cały rok. Nadmorskie miejscowości mają wiele do zaoferowania urlopowiczom, piękne widoki, zdrowy klimat, liczne atrakcje. Jednak jeśli ktoś na wczasach chce naprawdę dobrze wypocząć, z dala od hałasu dużych miast i zgiełku dużych miejscowości turystycznych, powinien odwiedzić Chłopy. To ciekawa miejscowość, która od razu kojarzy się z typową wioską rybacką mimo swojego turystycznego charakteru.

Chłopy leżą na Wybrzeżu Słowińskim w gminie Mielno. To malutka miejscowość, jednak chętnie odwiedzana przez turystów. Ciekawostką jest to, że w tym miejscu były nagrywane zdjęcia do filmu "Oda do radości", a także do filmu "Miłość na wybiegu". Każdy miłośnik filmów z ciekawością więc odwiedzi miejsce, które mógł obejrzeć w ulubionym filmie.

Punktem centralnym tu jest plaża z kąpieliskiem, a także Przystań Rybacka. Plaża i kąpielisko spełniają wymogi Unii Europejskiej, oznacza to, że są czyste i zdatne do użytku. Jeśli zaś chodzi o Przystań Rybacką, to jest ona szczególnym miejscem. Kutry są wyciągane na plażę, co stanowi dużą gratkę dla miłośników łodzi i statków. Można je sobie obejrzeć ze wszystkich stron, a nawet wejść na pokład, jeśli właściciel wyrazi zgodę. Każdy rybak posiada tutaj swój boks, w którym może sprzedawać ryby, które wcześniej złowił. Turyści chętnie odwiedzają takie miejsca, gdzie mogą kupić zawsze świeżą rybkę.

Przyjeżdżając do Chłopów na urlop, trzeba się zatroszczyć o nocleg na miejscu (noclegi Chłopy – baza). Miejscowość proponuje pokoje w pensjonatach lub w domkach letniskowych. Każda z tych opcji ma swoje zalety, pokoje w pensjonatach są nieco tańsze, jednak domki są z kolei bardziej pojemne i można w nich zamieszkać w kilka osób. Jeśli ktoś lubi bezpośredni kontakt z przyrodą może się zdecydować na wynajęcie miejsca na polu namiotowym. Będzie nocował bardzo blisko morza i będzie czuł się blisko natury.

Mimo że miejscowość Chłopy jest dosyć mała, to jednak ma sporo do zaoferowania. Tyczy się to zarówno noclegów, jak i bazy gastronomicznej czy atrakcji turystycznych. Jest to idealna lokalizacja na letni czy zimowy wypoczynek, bo panuje tu cisza i spokój, a mieszkańcy są przyjaźni i bardzo gościnni. Poza tym ceny za noclegi są tu dosyć tanie, co również jest istotne dla turystów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>