Sanktuarium w Licheniu Starym

Wyjeżdżając na wakacje zawsze szukamy miejsc, które oferują nam jak największą ilość emocji. Te zapewniane są przede wszystkim przez atrakcje oraz zabytki. Koniecznym do znalezienia odpowiedniej miejscowości jest nakreślenie konkretnego planu, co do oczekiwań, jakie mamy wobec punktu docelowego. Kolejnym etapem jest znalezienie kurortu, co może bywać problematyczne choć zdecydowanie ułatwia je przeszukanie internetu w celu znalezienia informacji.

Licheń Stary, to jedno z tych miejsc, które odwiedzamy nie tylko w ramach wakacyjnych podróży, ale też traktujemy, jako możliwość wypadu na weekend w interesującym kierunku. To położone w województwie wielkopolskim miasteczko, wyróżnia się ze względu na znany cel pielgrzymek. Wszystko za sprawą znajdującego się Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. To jednak nie tylko zwykły kościół ale także niesamowita architektura, przepiękne malowidła i witraże. Zazwyczaj traktujemy je jedynie w kategoriach wiary choć zdecydowanie warto zwiedzić je też ze względu na wartość historyczną. Dumą tego miejsca jest symbolika życia Chrystusa oraz organy, które zostały ukończone dopiero w roku 2007. Takie dopracowanie szczegółów wpływa na znakomity efekt końcowy, który możemy podziwiać każdego dnia.

Nie wolno zapominać o Golgocie znajdującej się obok świątyni. To kamienna góra o wysokości ponad 25 metrów, która powstała na przełomie lat 70. i 80. XX wieku. Ze szczytu rozpościera się piękny widok na całe miasteczko a także na okoliczne jeziora – co jest wyjątkowo urokliwym obrazem. Warto w tym miejscu wspomnieć, że jeziora niosą równie dużo atrakcji bowiem woda z nich wykorzystywana jest do chłodzenia elektrowni, co powoduje, że temperatura w tym akwenie jest wyższa niż w pozostałych, co często skłania do kąpieli. Zaplecze noclegowe jest równie ciekawe i różnorodne, można wynająć pokój w bardzo przystępnej i zachęcającej cenie. Konieczne przy każdej podróży jest zarezerwowanie pokoju z wyprzedzeniem. Należy zabrać ze sobą też przewodnik, który przedstawi więcej szczegółów na temat poszczególnych atrakcji w Licheniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>