Szczecin – zwiedzanie i atrakcje

Szczecin to jedno z większych miast leżących nad naszym morzem. Niezwykle bogata historia w połączeniu z lokalizacją jak również niesamowicie dużą ilością atrakcji czynią z niego miejsce idealne na wypoczynek. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie miejscowością pod kątem turystycznym, co roku przybywa usług dla odwiedzających miasto osób, bardzo szybko także rozwija się baza noclegowa. Jeżeli ktoś chce znaleźć tutaj dopasowane do swoich oczekiwań noclegi z pewnością, nie spotka pod tym względem najmniejszego problemu, szczególnie jeśli korzystamy z witryny internetowej Meteora, są tam poukładane noclegi, według naszych preferencji.

Do obowiązkowych miejsc, jakie trzeba zobaczyć decydując się na wypoczynek w tym mieście na pewno należy zaliczyć niesamowicie dużą ilość zabytków. Wały Chrobrego to zdaniem zarówno mieszkańców, jak też wielu przyjeżdżających tutaj osób jedno z tych miejsc, które bezwzględnie należy poznać. Cały zespół składa się z wielu budynków, jak również fontann i doskonale zaaranżowanej przestrzeni. W jednym z nich znajduje się Muzeum Narodowe, które także warto ujrzeć podczas spaceru. Równie ciekawym i tak samo chętnie odwiedzanym punktem jest Zamek Książąt Pomorskich. Powstawał w bardzo długim okresie czasu, już od XII wieku, a każdy kolejny władca wnosił coś od siebie, dobudowując kolejne skrzydła czy zmieniając ich wygląd. Obecnie mieści się tutaj między innymi Muzeum Zamku Książąt Pomorskich oraz opera na Zamku. Znaleźć można tutaj także Pracownię Archeologiczną, także tutaj właśnie odbywa się wiele imprez kulturalnych, z których znaczna większość ma zasięg międzynarodowy.

Z pewnością warto także dostrzec jeden z wielu znajdujących się tutaj zabytkowych kościołów, z bazyliką archikatedralną św. Jana Apostoła na czele. Budowane w różnych okresach czasu są pięknymi dziełami architektury oraz sztuki sakralnej. Nie można zapominać także, iż jako miasto nadmorskie Szczecin może pochwalić się niezwykle pięknym portem. Ogromne statki które tutaj zawijają stanowią atrakcję dla odwiedzających miasto osób. Z daleka można podziwiać wykonywane przeładunki.

Szczecin oferuje także wiele ciekawych atrakcji, jak na przykład Szczecińskie Podziemne Trasy Turystyczne, parki rozrywki, których w mieście jest kilka, czy Muzeum Techniki i Motoryzacji. Tak samo niesamowita ilość różnorodnych imprez, które odbywają się właśnie w tym mieście skłania do tego, aby wybrać to miejsce jako cel niezapomnianego urlopu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>